Go to Top

Sık Sorulan Sorular

Prekast cephe fiyatları nedir?

Prekast cephe kaplaması yaptırtmak isteyen herkesin ilk aklına gelen sorulardan birisi prekastın ne kadara malolacağıdır. Bu konuda fiyata etki eden birçok faktör olduğundan ve hemen hemen bütün prekast firmaları proje bazlı olarak çalıştıklarından projenizi görmeden bir fiyat verilmesi çoğu zaman pek mümkün değildir.

Şantiyenin hangi aşamasında prekast firmasıyla anlaşmalıyım?

Şantiyenizin prekast cephe kaplaması için başvurmanız gereken zaman bizce proje aşamasıdır. Binanızın projesi çizilirken prekast sistemine göre çizilip, detayları buna göre oluşturulduğunda, binanızın kaba inşaatı başladığında, detay projeleri ve şantiye ile uyumlu olarak çizilip oluşturulacağından, hem süre olarak hem de oluşabilecek hataları minimuma indirme açısından size fayda sağlayacaktır.

Prekast panel ile dekoratif kabuk panel arasındaki fark nedir?

Prekast panel sistemi, bizim kullandığım ismiyle Isı Yalıtımlı Prekast Cephe Paneli Sistemi binanızda duvar örmenize gerek olmadan, aynı zamanda ekstra bir mantolama masrafı da çıkartmadan, binanızın dış cephesinin kaplanmasını kapsar. Bu sistemde, siz binanızın kabasını duvar örmeden bitirir ve prekast dış cephe kaplama firmasına teslim eder ve gerisine karışmazsınız.

Dekoratif prekast kabuk panel sisteminde ise, yine binanızın kabasını yapar, aynı zamanda duvarları da örersiniz. Projede nereleri prekast olacağı belirtilmişse o bölgelere prekast söve, prekast silme, prekast payanda vb. prekast yapı elemanları uygulanır. Diğer kalan kısımların izolasyonunu da ister mantolama ile, ister farklı cephe kaplama çözümleri ile çözersiniz.

Prekastın hammaddesi nedir?

Prekast malzemesi, beyaz çimento, silis kumu,alkali dayanımlı cam elyafının doğru oranlarda karıştırılmasıyla oluşturulur. Ayrıca mukavemeti arttırıcı ve betonu güçlendirip yüzeyinin pürüzsüzleşmesini sağlayan özel kimyasal maddeler da içermektedir.