Go to Top

Prekast Üretimi ve Kalıp İmalatı

Prekast Üretimi - Mutasyon PrekastPREKAST ÜRETİMİ ve KALIP YAPIMI

Tasarımına göre oluşturulan detay kitapçığında prekast üretimi ve kalıp detayları teknik ekibimiz tarafından oluşturulur. Üretilecek elemanların prekast üretimi için hazırlanan kalıpların yapımını içerir. Modelin uygulanabilirliğine göre kalıplar polyester, ahşap, kauçuk veya çelik malzemeden üretilmektedir.

KARKAS İMALATI

Cephedeki montaj şekline göre Mutasyon® Yapı Elemanları karkaslarını hazırlamak kalıpla beraber imalatı ile beraber üretime alınır. Tüm karkas oluşturulup montaj halfen kanalları ve flex ankrajlar kaynak yapıldıktan sonra bütünüyle galvanize gönderilerek, tamamı galvanizli bir sistem oluşturmaktadır.

PREKAST DÖKÜMÜ

Tüm üretimlerimizde, cam elyaf takviyeli betonlar için geliştirilmiş Cem-FIL® marka alkaliye dayanıklı elyaf kullanılmaktadır. Döküm için kullanılan tüm özel sprey sistemleri kendi mühendislerimiz tarafında geliştirilmiş olup dünya standartlarında kullanılan makinalar ilham alınarak yapılmıştır.

Prekast Üretimi - Mutasyon PrekastISI YALITIMI

Isı yalıtımlı panellerimizde muadillerine göre hafif fakat ısı, ses izolasyonu ve yangın dayanımına sahip bir izolasyon malzemesi olan alüminyum folyolu taşyünü kullanılmaktadır. Böylece ısı yalıtımlı panel ağırlığı, muadili ısı yalıtımlı panellerin ağırlığına göre 1/2 oranında binaya daha az yük getirmektedir.

(Kullandığımız bütün ürünler yangın yönetmeliğinin zorunlu tuttuğu A1 yanmazlık sınıfındadır.)