Go to Top

Mutasyon Nanojel – Su Yalıtımı

MUTASYON NANOJEL Nedir?

Nanojel, yapılarınızda inşaat sırasında ya da kullanımda oluşan çatlaklar, soğuk derzler gibi hatalar nedeniyle ortaya çıkan izolasyon problemine karşı geliştirilen ve %100 kesin sonuç alınan jel enjeksiyon su yalıtımı yöntemidir. 4 komponentten oluşan uygulamamız beton alandaki boşlukları doldurarak su sızdırmazlığı sağlamaktadır.

AVANTAJLARI

Mutasyon Nanojel Su Yalıtımı

AKIŞKANLIĞI YÜKSEK 
Bu sayede mikron düzeyindeki en küçük kılcal çatlakları da doldurarak problemi çözer.

Mutasyon Nanojel Su Yalıtımı

HACİM DEĞİŞTİRMEZ
Enjeksiyon sırasında ve sonrasında hacim değiştirmez bu sayede içerde uygulama sonrası problem büyümez

Mutasyon Nanojel Su Yalıtımı

SERTLEŞMEZ
Uygulama sonrası yıllar geçse de sertleşeyen ürünümüz binaların yıllar içinde yerkabuğu hareketleri ya da fiziksel sarsıntılarına tepki vererek yırtılma, kırılma ve kopma yapmayacağından uzun yıllar kesin çözüm sağlar.

UYGULAMA ALANLARI

Tünellerde Su Yalıtımı

Tünel Su Yalıtımı

Tüneller inşaat sektöründe büyük yatırım maliyeti olan ve yüksek bilgi birikimi ve mühendislikle inşa edilen yapılardır.Kara ve demir olu taşımacılığında ulaşımı en kestirme ve güvenli hale dönüştüren bu yapıların en büyük düşmanı su sızıntılarıdır. Bu yapılar zaman içinde yer kabuğu hareketleri ve tüneli kullanan taşıtların rtaya çıkardığı titreşimler nedeniyle çatlaklar oluşmakta ve yeraltı suları ve yağmur sularına karşı savunmasız hale gelmektedir. Tünel içine giren su hem ulaşımdaki araçların hem de tünelin güvenliğini tehlike atmaktadır.

Havuzlarda Su Yalıtımı

Havuz Su Yalıtımı

Gerek yüzme havuzları gerek süs havuzları yapılarda konfor ve güzellik sağlamanın yanında oluşabilecek su sızıntıları ile bir çileye dönüşebilir. Havuzlarda dilatasyonlardan, çatlaklardan ve savaklardan kaçan su binanızda istenmeyen bir noktada ortaya çıkabilir. Su kaçağı sorunlarını doğru tespitler yaparak jel enjeksiyon ile çözüyor ve uzun yıllar garanti veriyoruz.

Su Depolarında Su Yalıtımı

Su Deposu Su Yalıtımı

Günümüzde şehirler ve otel, hastane gibi büyük binalar içme sularını önce kendi depolarına alıyor daha sonra kullanıyorlar. Bu depolama alanları büyük beton bloklardan oluşmaktadır. Betondaki çatlaklardan sızan sular ise hem su kaybına yol açmakta hem de binalarda istenmeyen yerlerde ortaya çıkabilmektedir. Jel enjeksiyon yöntemi ile bu beton çatlaklarındaki en ince kılcallara bile müdahale edilip, yapının su izolasyonu çözülebilmektedir.

 

Asansör Kuyularında Su Yalıtımı

asansor

Yapılarda asansör kuyuları binanın zemin kotunun daha altında bulunduğundan yalıtımsız bir alan olabiliyor ya da asansör ekipmanlarının montajı sırasında izolasyonlu alana zarar verilebiliyor. Bu nedenlerden ötürü asansör kuyuları su ile dolmaktadır. Asansör kuyusundaki su yasal olarak problem olmanın yanında kullanıcının can güvenliği ve binanın dayanıklılığı konusunda da problem teşkil etmektedir. Asansör kuyusundaki zemin ve yan perde birleşim yerleri ve asansör ekipmanının çevresinde kimyasal jel enjeksiyon yaparak sorunları çözüyor ve uzun yıllar garanti veriyoruz.

Bodrum Katlarda Su Yalıtımı

Bodrum Katlarda Su Yalıtımı

Günümüzde yapılar yer üstünde olduğu gibi yeraltında da çok katlı olarak inşa edilmektedir. Özellikle deniz seviyesinde ya da yeraltı su havzalarında yapılan inşaatlarda bodrum katlardaki su sızıntısı yapı kullanım ömrünü azaltmakla birlikte kullanıcı konforunu ve sağlığını da tehdit etmektedir. Problemler genelde temel betonu ile yan perde duvarlarının farklı zamanlarda yapılmasından dolayı oluşan soğuk derz kaynaklı olmakla birlikte perde ve zemindeki uygulama hataları ya da binaların çalışması ve yer kabuğu hareketleri nedeniyle problemler oluşmaktadır. Jel enjeksiyon yöntemi ile, bodrum katlardaki su kaçağı ve su sızması problemlerine karşı uzun yıllar garantili çözüm sunuyoruz.

Dilatasyonlarda Su Yalıtımı

Dilatasyon Su Yalıtımı

Yapıların yatay ve düşey hareketlerden daha az etkilenmesi ve yapının tamamının hasar görmemesi açısından belli uzunluktan sonra yapılar bir bütün olmaktan çıkarılıp ayrı bir yapı olarak inşa edilir (edilmelidir). Bırakılan bu boşluklar doğru izole edilse bile zaman içinde farklı çalıştıklarından ya da yer kabuğu hareketlerinden dolayı bu bölgelerde su kaçakları veya su sızıntıları olabilmektedir.  Biz MUTASYON olarak dilatasyonlarda kimyasal jel enjeksiyon materyali olarak sertleşmeyen ve binanın iki tarafına tutunan yüksek esneme kapasiteli ürün kullanarak çözüme ulaşıyor ve uzun yıllar garanti veriyoruz. Bütün bu işlem yapılırken de ciddi tadilat gerektirecek kırma işlemi yapılmayarak dekorasyonunuza verilecek zararı minimuma indiriyoruz.

Otoparklarda Su Yalıtımı

Otopark Su Yalıtımı

Otoparklar genellikle izolasyon konusunda en sıkıntılı bölgelerdir. Doğru yapılmış bir izolasyon olsa dahi zamanla araç geçişlerindeki titreşimle binalarda çatlamalar olabilmekte ve otoparklarda su kaçakları veya su baskınları olabilmektedir. Otoparklar genel olarak yapıların alt katlarında bulunduğundan yeraltı suyu bazen de üstte bulunan bahçe veya havuz gibi yapılardan kaçan sular nedeniyle sıkıntı yaratmaktadır. Uzun yıllar boyu garantili jel enjeksiyon yöntemi ile bu sorunu tamamen ortadan kaldırıyoruz.

Temellerde Su Yalıtımı

Temellerde Su Yalıtımı

Yapıların zemin kısmında yeralan temel bölgesi konum itibariyle su izolasyonuna en çok ihtiyaç duyulan alanlardır. Özellikle deniz seviyesinde ya da yeraltı su havzalarında yapılan inşaatlarda temeldeki su sızıntısı yapı kullanım ömrünü azaltmakla birlikte kullanıcı konforunu ve sağlığını da tehdit etmektedir. Bina temeli atılırken yapılacak düzügn bir jel enjeksiyon su yalıtımı ile bina temeli uzun yıllar boyunca su yalıtımı yapılmış şekilde daha güvenli olacaktır.

Perde Betonda Su Yalıtımı

Perde Beton Su Yalıtımı

Yapılardaki yan duvarları oluşturan perde betonlar kimi zaman toprağa dayalı olarak yapılabiliyor. Perde duvardaki mikron düzeyindeki çatlaklar da zamanla topraktaki suyun bina içine taşınmasına yol açıyor. Bu yapının ömrünü azaltmakla birlikte kullanıcı konforunu ve sağlığını da tehdit etmektedir. Perde beton su yalıtımını, jel enjeksiyon yöntemi ile yapıp, su kaçaklarını tamamen önlüyoruz.