Isı Yalıtımlı Prekast Cephe Paneli

Mutasyon® Isı Yalıtımlı Prekast Cephe Paneli,  statik hesaba göre gerekli kesit boylarına sahip çelik karkas ile desteklenerek, özel kanal tipli ankraj malzemeleri ile binaya tespit edilir. Mimari tasarıma uygun olarak, modüler hale getirilen Mutasyon® GRC Prekast Cephe Panelleri, kaba iskeleti bitmiş yapıya montajlanırken, bina kabasında olması muhtemel şakül ve ölçü problemleri önceden belirlenebilir ve kolayca çözüme kavuşturulabilir.

Mutasyon® GRC Cephe Panelleri Binanızda Fark Yaratır

Yüksek basınç dayanımına sahip olan beton, çekmeye karşı aynı dayanıklılığı gösteremez. Fiberglas katkılı beton içindeki elyaf malzeme sayesinde hem basınç hem de çekmeye karşı dayanıklılık sağlar. Örneğin, elyafın dayanımı çeliğin 3 katı, esnekliği de 4 katı kadardır. Ayrıca elyaf paslanma bir malzeme olduğu için çok uzun yıllar boyunca bozulmaz. Mutasyon® İzolasyonlu Cephe Panel Sistemi düz ve pürüzsüz yüzeyleri ile binaların diğer binalardan anında ayırt edilmesini sağlar.

Tüm Mutasyon® ürünleri, gerek cephe panelleri gerekse dekoratif elemanlar olarak mimarların çizdiği yaratıcı ve estetik tasarımlara uygun olarak üretilebilmektedir. GRC malzeme, doğal beyaz rengi ile kullanılabileceği gibi istenilen renge de boyanabilir. Her şekilde kalıcı ve uzun ömürlü temiz bir yüzeye sahiptir. Mutasyon® Isı Yalıtımlı Panel Sistemi ve Dekoratif elemanları alternatif cephe sistemlerine göre daha kolay ve hızlı monte edilebilmektedir. Mutasyon® Isı Yalıtımlı Cephe Paneli sandviç sistemi içinde içerdiği A1 yanmazlık sınıfına sahip alüminyum folyolu taşyünü ile her iklim koşulu için çok yüksek ısı yalıtımı sağlamaktadır. GRC iyi bir akustik performansa sahiptir. 10 mm kalınlığındaki GRC, ortalama 30 dB üzerinde ses izolasyonu sağlar. Mutasyon® Prekast cephe elemanları yanmaz, tutuşmaz ve hiçbir şekilde yanarak duman vermez. Ayrıca Owens Corning Cem-Fil® Alkali dayanımlı  elyaf (ARG) ile üretilen grc malzemesi asit ve alkaliye, biyolojik etkilere ve ultraviyole ışığa karşı dirençlidir.

Dünya Standartlarında Üretim

Mutasyon® Prekast Isı Yalıtımlı Prekast Cephe Paneli yapılara özel geliştirilen tasarımlara uygun olarak üretim tesislerimizde üretilmektedir. Prekast cephe paneli üretim süreci; kalıp yapımı, karkas imalatı, döküm, izolasyon ve montaj aşamalarından oluşmaktadır.

Kalıp aşaması üretilecek elemanların dökümü için hazırlanan kalıpların yapımını içerir. Projenin özelliğine göre kalıplar polyester, ahşap veya çelik malzemeden üretilmektedir. Bir sonraki imalat aşaması ise tüm prekast panellerinde tamamı galvanizli karkas sistemi kullanılarak gerçekleştirilir. Döküm aşamasında ise panellere ve diğer tüm üretimlerimize elyaf takviyeli betonlar için geliştirilmiş Owen’s Corning üretimi Cem-FIL® marka elyaf  kullanılmaktadır. Elyaf  katkılı beton üretiminde Cem-Fil® veya muadili alkali dayanımlı elyaf kullanılması çok önemlidir. Piyasada satılan elyaf zaman içinde betonun içerisindeki alkali elementler ile reaksiyona girerek erimekte ve elemanlar özelliğini yitirmektedir. Bu da ileride çatlaklara neden olarak malzemenin işlevini yitirmesine ve cephede ciddi izolasyon problemlerine neden olmaktadır.

Döküm için kullanılan tüm özel sprey sistemleri İngiltere’den ithal edilmiştir. İngiltere’den ithal edilen özel sprey sistemlerinin kullanıldığı dökümden çıkan panellerde, muadillerine göre hafif fakat çok etkili bir izolasyon malzemesi olan ve yangın yönetmeliğinin zorunlu tuttuğu A1 yanmazlık sınıfında alüminyum folyolu taşyünü kullanılmaktadır.

Depreme dayanıklı montaj sistemi

Isı Yalıtımlı Prekast Cephe Paneli malzemeleri, üretimleri tamamlandıktan sonra uygulanacakları binalara projeye göre özel olarak üretilmiş çelik ankrajlar kullanılarak monte edilmektedir. Bu şekilde prekast montajı yapılmış cephe panelleri, bir deprem durumunda binada ortaya çıkan yük değişimlerini tolere edecek şekilde uygulanmaktadır.

Üretimimiz her aşamada sıkı bir denetim ve kalite kontrolden geçmektedir. GRCA AMS (Elyaf Katkılı Beton Birliği Onaylı Üretici Belgesi) ye sahip olan firmamız, tecrübeli ve profesyonel ekibimiz tarafından onay verilen ürünlerimiz montaj sahasına sevk edilir.