Go to Top

Eser Yapı GRC prekast cephe kaplaması tamamlandı

GRC Prekast Cephe Kaplaması – Eser Yapı, Eyüp

Eyüp, Alibeyköy bölgesinde bulunan Eser Yapı’ya ait şantiyemizde grc prekast montajı ve dış cephe mantolama işlemi tamamlandı. Silikon ve mastik uygulamaları da sona erdi. Dış cephe boyası yapıldıktan sonra şantiyemiz teslim edilecektir.

Prekast kabuk panel, prekast pencere söveleri, kilit taşlı pencere söveleri, sütun başlığı ve sütunların kullanıldığı projemizde, 1,5-2mm kalınlığında cam elyaf katkılı beton malzeme kullanılmıştır. Malzemelerin iç kısmında ısı yalıtımında taşyünü izolasyon malzemesi tercih edilmiştir.

Fugalı cephe kaplama işleminde de strafor kullanılmış olup, Jotun Super Durable dış cephe boyası ile cephemiz boyanmış ve silikonlama işlemi ile sona ermiştir. Proje aşamasından montaj aşaması sonuna kadar titizlikle yürüttüğümüz cephe kaplama projemizin montaj aşaması da tamamlanmış olup teslime hazır hale getirilmiştir.

Ürettiğimiz grc malzemenin tamamında, cam elyaf takviyeli betonlar için geliştirilmiş Owen’s Corning firması tarafından üretilen Cem-FIL® marka alkaliye dayanıklı elyaf kullanılmaktadır. Ahşap ve polyester kalıp kullanılarak kalıplandırılmış cephe elemlarımız, özel sprey sistemi kullanılarak dökülmüştür. Uygun ortamda yapılan kürleme işlemi sonrası montaj aşamasına hazır hale getirilmiştir.

, , , ,