Go to Top

Dekoratif beton panelleri – Betonda farklı tarzlar arayanlar için

Beton döküldükten sonra üzerinde desen oluşturmak imkansızdır. Bu nedenle kalıp aşaması prekast üretiminde çok önemlidir. Milimetrik detaylara sahip, kusursuz görünen detaylar için profesyonel kalıp işçiliği gerekmektedir. Dekoratif beton panelleri ile betonun tasarıma olan ihtiyacını bir nebze olsun gidermeye çalıştık.

Sizler için özel üretebileceğimiz farklı beton desenlerine, dekoratif panel sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bu desenlerini isterseniz binanızın dış cephesinde, isterseniz iç mimaride, isterseniz kent mobilyalarında olacak şekilde tasarlayın, hayal edin. İstediğiniz boyutlarda ve şekilde üretim yapabiliriz. 

bahçe duvarı

Soyut Desenler birbirine eklendiklerinde sınırsız yaratıcı alan sağlar. Hayali tasarımlar, geometrik şekiller, düz çizgiler, diyagonal, sistematik veya sıradışı düzenli tasvirlere sahip kalıplar beton ile istediğiniz şekilde oynamamıza imkan verir.

Kaya Duvar Desenli kalıplar doğadan ilham alarak tasarlandı. Kaba kaya, engebeli taş, doğal ve kırık taş, düz çizgili ve sıradışı desenli kaya görünümlü betonlarda kimi zaman dağınık dizilim, kimi zaman sıralı dizilim kullanıldı. İstiflenmiş ve kabartmalı yüzeyler el işçiliği maliyeti olmadan üretilebilmektedir.

Soyut Desenli Duvar Paneli
Soyut Desenli Duvar Paneli
Kaya Duvar Desenli Duvar Paneli
Kaya Duvar Desenli Duvar Paneli

Ahşap ağaç desenler, ağaçtan üretilen malzemeler gibi bakım maliyeti olmadan doğal görünüm sağlar. Estetik ve ekonomiyi bir araya getiriyor. Ahşap desenler doğadan alınan baskılar üzerine üretilmiştir. Doğal ahşap malzemenin tüm yönlerini yansıtırlar. Kaba ve ince dokular, bambu, kamış, asimetrik kenarlı levhalar, sert biçilmiş tahtalar…

Alçı sıva desenli duvarlarda, klasik kaba döküm ve doku yüzeyleri kolay ve ekonomik uygulanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Çeşitli alçı uygulama yöntemlerinin görünümü yansıtılmaktadır. Kaba dökme, püskürtme alçı, oluklu sıva gibi. Renk efektleri ile güzel uygulamalar elde edilebilmektedir.

Ahşap Ağaç Desenli Duvar Paneli
Ahşap Ağaç Desenli Duvar Paneli
Alçı Sıva Desenli Duvar Paneli
Plaster Sıva Desenli Duvar Paneli

Çubuk ve dalga desenleri binalara hafiflik yada sağlamlık görüntüsü kazandırabilmektedir. Mevcut yapıya ait çizgileri alabilir, ek konturlar eklenebilir. Düz çizgiler, estetik desen yönleri, yontulmuş, kırılmış çizgiler yatay, dikey ve çaprak olarak kullanılabilmektedir. Ses izolasyonu duvarlarında kullanıldığında kaburga ve dalga desenleri yüzeyi büyütür, doğru beton karışımı ile kullanıldığında yüksek gürültü emme seviyelerine ulaşılır.

Fonksiyonel desenli kalıplar, özel yüzey desenleri ile kayma direnci sağlar. Kum, dalgacık, pastil ve topak şekilli desenleri ile kaymayı önler. Bu kalıplarla üretilen prekast beton paneller, en yüksek kayma direnci R13’e kadar sertifika alabilmektedir. 

Çubuk Dalga Desenli Duvar Paneli
Çubuk Dalga Desenli Duvar Paneli
Fonksiyonel Desenli Duvar Paneli
Fonksiyonel Desenli Duvar Paneli

Dekoratif beton panelleri, 3D tasarım şeklinde bilgisayar ortamında size sunabilmekteyiz. Aşağıdaki dış cephe tasarımında soyut desenli duvar paneli uygulanmıştır. 

dekoratif beton panelleri

, ,